Raspored blagoslova obitelji

     BLAGOSLOV OBITELJI – 2016./2017.

 

                              Čestit Božić i blagoslovljenu Novu 2017. Godinu   

                              žele vam vaši franjevci: Krunoslav, Drago i Smiljan

 

                                    Blagoslov započinje u 9,00 sati!

 

 

 

UTORAK, 27. XII. 2016.  

  1. Trg sv. Ivana, Ulica Sv. Marije, Milke Trnine, Stjepana Radića i Mlaka:

Počinjemo od trga. Jedan svećenik ide parnom stranom, a drugi neparnom

stranom navedenih ulica.

  1. Vukovarska i Josipa Badalća (popodne):

Jedan svećenik ide parnom, a drugi neparnom stranom od zadnjih brojeva.

 

SRIJEDA, 28. XII. 2016.

  1. Kralja Tomislava:

Jedan svećenik ide desnom, a drugi lijevom stranom ulice od prvih brojeva.

  1. Mirni dol, Sv. Duha, Crveni Kip, J. Kozarca, Slavka Kolara i Caginečka:

Svećenik ide od ulice Mirni dol i završava na vrhu Caginečke ulice.

  1. Duga ulica, Luke Baretine, I i II odvojak i Šarampovska:

Počinje od  početka Duge ulice i ide navedenim redom ulica.

 

ČETVRTAK, 29. XII. 2016.

  1. Stjepana Babonića, Zagrebačka, Poljska, Švearova i Reljkovićeva:

Ide se onim redom kako su ulice navedene.

  1. Ščapovečka, Naftaplinska, Vinogradska(do rotora) i Križevačka:

Ide se onim redom kako su ulice navedene.

  1. Vinarska:

Počinje se od prvih brojeva.

  1. Čemernička, Cvjetna, Školska i Šenoina:

Počinje se s kraja Čemerničke i nastavlja navedenim redom ulica.

 

PETAK, 30. XII. 2015.

  1. Predavec:

Počinje se od prvih brojeva – od Kloštra.

  1. Križci:

Počinje se od Predavca.

  1. Sobočani:

Jedan svećenik kreće s jedne, a drugi s druge strane sela prema sredini.

 

 

SUBOTA, 31.XII. 2016.

  1. Lipovec Lonjski:

Počinje se od zadnjih brojeva lijevom i desnom stranom.

  1. Čemernica Lonjska:

Jedan počinje od prvih brojeva, a drugi od zadnjih brojeva.

************

PONEDJELJAK, 02. I. 2017.

  1. Stara Marča, Donja i Gornja Obreška:

Jedan svećenik započinje u Marči kod groblja, drugi započinje od zadnjih

brojeva Donje Obreške, a treći od prvih brojeva Gornje Obreške.

  1. Ščapovec:

Počinje se od prvih brojeva.

 

 

UTORAK, 03. I. 2017.

  1. Caginec:

Jedan svećenik ide sa strane Kloštra, drugi sa strane Graberja, a treći sa

strane Ivanić Grada.

  1. Prkos (Ivanić Grad):

Počinje se sa strane Duge ulice.

 

 

SRIJEDA, 04. I. 2017.

  1. Graberje Ivanićko i Deanovečko Brdo:

Jedan počinje u Graberju od Caginca, a drugi od početka Deanovečkog

brda i ide prema vrhu sela. Odatle se spušta u Kolonu.

  1. Grabersko Brdo:

Počinje se s vrha sela i spušta se prema Graberju.

  1. Derežani:

Počinje se od Deanovca.

 

 

ČETVRTAK, 05. I. 2017.

  1. Bešlinec:

Jedan svećenik počinje sa strane groblja, a drugi sa strane Obreške.

  1. Vinogradska i Vinogradski odvojci:

Počinje se od obilaznice i ide prema Bešlincu. Jedan ide lijevom, a drugi

desnom stranom.

 

Tjedni raspored misa

TJEDNI RASPORED SVETIH MISA:18.12. do 25.12.2016.

                                        

ČETVRTA

NEDJELJA DOŠAŠĆA,  

18.12.

 

  7,00: Franjevke    Na nakanu s.Antonije  
  7,30: Karmel    Za blagoslov u Obitelji  
  8,30: Župa + Stjepan Žunić  
  9,30: Caginec + Marko i Ob.Prskalo i Carić  
10,00: Bešlinec + Kata Kozina i Ob, Ob.Obadić, Mamnović  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa + Nikola i Ivka Gavranović  
Ponedjeljak, 19.12.   6,00: Župa + Niko i Manda Deljak, Ilija Pavlović i

Mara Bešlo

 
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Ivka Mišić i Obitelj  
Utorak,     20.12.              6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa …  
Srijeda,     21.12.               6,00: Župa + Milan,Dragutin i Marija Gazec,Ob.Rotkvić  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu
18,00: Župa + Tomo Bardić  
Četvrtak,   22.12.

 

  6,00: Župa + Vinko i Obitelj  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Tomo i Ana Škrivanek –  Klanjanje  
Petak,        23.12.   6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa…  
Subota,

BADNJAK      24.12.

   6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu s.Eveline (F)  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Mala polonoćka + Obitelj Ćosić  
20,00: Caginec    Polnoćka + Ob.Zajec, Mališ i Hršak  
20,00: G.Obreška    Polnoćka – Na nakanu  
22,00: Karmel    Polnoćka – Na nakanu  
24,00: Župa    Polnoćka – Na nakanu  
Nedjelja,

BOŽIĆ      

25.12.

 

  7,00: Franjevke    Božićna misa – Za narod  
  7,30: Karmel    Božićna misa – Za narod  
  8,30: Župa    Božićna misa – Za narod  
  9,30: Caginec    Božićna misa – Za narod  
10,00: G.Obreška    Božićna misa – Za narod  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa    Božićna misa – Za narod  

Župne obavijesti

ČETVRTA  NEDJELJA DOŠAŠĆA

  1. prosinca 2016.

 

HVALA svim vjernicima koji su svojim darovima sudjelovali u nedjelji Caritasa, kao i onima koji su darovali hranu za Caritas sv. Antuna u Kninu.

 

Prošli tjedan smo pohodili bolesne i starije osobe koji su na popisu bolesnika kako bi primili svete sakramente i pripravili svoju dušu za Božić.

Ako nekog bolesnika nismo posjetili, javite nam u Župni ured.

 

BADNJAK: Misa zornica u 6,00 sati, sestre franjevke u 7,00 i Karmel u 7,30 sati.

 

18,00: Mala polnoćka i božićni program za djecu i roditelje

20,00: Misa polnoćka u Cagincu i G. Obreškoj

22,00: Misa polnoćka u Karmelu

24,00: Velika polnoćka u župnoj crkvi

uz doček Betlehemskog svjetla.

 

BOŽIĆ – svete mise su po nedjeljnom rasporedu u župi i filijalama!

 

 

BLAGOSLOV OBITELJI započinje u utorak, 27. prosinca, na blagdan sv.Ivana, prema rasporedu koji će biti objavljen u božićnom broju župnog lista “KLOŠTAR“ ili ga možete pročitati na oglasnoj ploči ispred crkve.

 

Obavijest  iz policijske postaje:

 

U prigodi predstojećih božićnih i novogodišnjih blagdana policijski službenici Policijske postaje Ivanić-Grad provoditi će operativnu akciju „Mir i dobro“.

Pozivamo sve, da ne koriste pirotehnička sredstva, kako bi se izbjegle neželjene posljedice. Ponašajmo se dostojanstveno u ovim svetim božićnim danima, da se sačuva mir i sigurnost jer to je oznaka radosnog vjerničkog slavljenja Božića.

 

 

U župnom uredu možete nabaviti kalendare za 2017. (obične i 12-lisnate)  i upisati misne nakane za prvih šest mjeseci u idućoj godini.

 

Obavijest za članove ŽPV-a i ŽEV-a!

Sutra – ponedjeljak: postavljanje božićnih jaslica – nakon večernje mise.

Utorak: uređivanje jaslica i kićenje borova

 

Župni vjeronaučni susreti nastavljau se iduće godine nakon Božićnog ferja!

 

 

 

Tisak:

Glas Koncila, MAK za naše vjeroučenike, Listić KLOŠTAR …

Božićni župni list „KLOŠTAR“ izlazi za Božić!

TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Nedjelja Caritasa                                  11. prosinca 2015.

 

Danas – na nedjelju Caritasa pozvani smo posvjedočiti svoju ljubavi prema najpotrebnijima svojim darom. Djelatnici našeg Caritasa sa zahvalnoću prikupljaju Vaše darove na izlazu iz crkve! Hvala Vam na Vašoj dobroti!

Za Caritas sv. Antuna – KNIN – danas i ovih dana prikupljamo namirnice za siromašne obitelji (735) u predprostoru crkve i unaprijed Vam hvala.

 

Danas nakon Obiteljske mise u 8,30 biti će ADVENTSKI SUSRET roditelja i vjeroučenika 4.5. i 6. razreda. Susret je ovdje u crkvi za 5/6.razred,  a vjeroučenici i roditelji 4. razreda idu u dvoranu.

 

Danas navečer u 18 sati svečanu misu predvodi naš biskup mons. Vlado Košić, za sve dobročinitelje i djelatnike Caritasa, a prigodom 25.obljetnice Caritasa sv.Franje u Kloštru. Pozvani ste!

Nakon mise u 19,00 sati biti će predstavljanje monografije: 25 Godina Caritasa sv.Franje u Kloštru. Svi ste dobro došli!

 

Srijeda – u Karmelu – se slavi svetkovina sv. Ivana od Križa.

Sveta misa u redovito vrijeme u 7,30 sati.

 

Pohod bolesnim i starijim osobama nastavljamo ovaj tjedan:

Utorak (13.12.) od 9 sati Kloštar Ivanić – (osim ulice Kralja Tomislava)

Srijeda (14.12.) – ul.Kralja Tomislava i dom – Aura Centar.

 

Ovaj petak (17.12.) je VELIKA BOŽIĆNA ISPOVIJED u našoj Župi.

Ispovijed je prije podne od 11,00 sati, a poslije podne od 17,00 sati.

Svećenici našeg dekanata će Vam biti na usluzi a sve Vas, dragi vjernici, pozivamo na iskrenu božićnu ispovijed i duhovnu pripravu za blagdane.

 

U subotu (18.12.) je zajednička ispovijed naših vajeroučenika (4. – 8. r.) kao duhovna priprava za Božić. Ispovijedanje započinje u 10,00 sati.

 

 

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za potrebe naše crkve! Pozivamo i ostale obitelji da sudjeluju u svojim mogućnostima.

 

Kalendare za iduću godinu možete nabavitI nakon mise i preko tjedna u Župnom uredu! Svete mise se primaju za prvih šest mjeseci!

 

 

 

Tisak: G.Koncila, MAK za djecu, Glasnik SiM i listić KLOŠTAR…

Raspored Misa

TJEDNI RASPORED SVETIH MISA:11.12. do 18.12.2016.

 

 

TREĆA

NEDJELJA DOŠAŠĆA,  

CARITASA 11.12.

 

  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    U zahvalu Bogu za primljene milosti (K)  
  8,30: Župa + Jasmina  Joč  
  9,30: Caginec + Marko Prskalo i Ob, Marko Marušić  
10,00: G.Obreška + Ob.Brkanić i Majdek  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa    Na čast sv. Anti  
Ponedjeljak, 12.12.   6,00: Župa + Sanja Trogrančić  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Za obraćenje grešnika  
18,00: Župa + Stjepan Kamenarić, Marija i Ladislav i

Ob.Mužević

 
Utorak,     13.12.              6,00: Župa + Juro, Kata i Ljubica Kovačić  
  7,00: Franjevke + Obitelj Grgić  
  7,30: Karmel + branitelji  
18,00: Župa    Zajednička misa …  
Srijeda,     14.12.               6,00: Župa    Na čast Gospi  
  7,00: Franjevke + Stipe i Marija Orač  
  7,30: Karmel + Karlo i Blaž Karlović  
18,00: Župa + iz Ob. Jović i Iharoš  
Četvrtak,   15.12.

 

  6,00: Župa    Na čast milosrdnom Isusu  
  7,00: Franjevke + Ob. Cirimotić, Dominković i Đurić  
  7,30: Karmel + Ob.Ptičar i Novak  
18,00: Župa + Jasenka Čupka –  Klanjanje  
Petak,        16.12.   6,00: Župa + Tomica Matijević i Ivan Huzanić  
  7,00: Franjevke    Za duhovna zvanja (F)  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa…  
Subota,      17.12.    6,00: Župa + Luka, Šimo i Ljuba i Ob. Grmača  
  7,00: Franjevke    Za duše u čistilištu  
  7,30: Karmel + Ob.Josipović i Gavranović  
18,00: Župa + Stjepan i Elizabeta Čvek  
ČETVRTA NEDJELJA  

DOŠAŠĆA        

18.12.

 

  7,00: Franjevke    Na nakanu s.Antonije  
  7,30: Karmel    Za blagoslov u Obitelji  
  8,30: Župa + Stjepan Žunić  
  9,30: Caginec + Marko i Ob.Prskalo i Carić  
10,00: Bešlinec + Kata Kozina i Ob, Ob.Obadić, Mamnović  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa + Nikola i Ivka Gavranović  

 

Obavijesti

DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA

  1. prosinca 2016.

 

Danas – prva nedjelja u mjesecu – svojim molitvama i darovima mislimo na naše odgojne ustanove. HVALA Vam na Vašoj dobroti.

 

Danas nakon Obiteljske mise u 8,30 biti će ADVENTSKI SUSRET roditelja i vjeroučenika 7.i 8. razreda, pripravnika za Svetu Potvdu (u crkvi), a u dvorani je župni susret zavjeroučenke 1.razreda (1.nedjelja u mjesecu).

 

Slijedeće nedjelje uz Obiteljsku misu je ADVENTSKI SUSRET roditelja i vjeroučenika 4.5.i 6. razreda.

 

Danas poslije podne: Mjesečna skupština OFS-a.

 

Sutra, 5.12. u 16,00: “NIKOLINJE” susret sa sv.Nikolom i prigodno darivanje dobre djece.

      

Četvrtak, 8.12.: blagdan Bezgrešnog začeća BDM –

Zornica je u 6,00 sati, Franjevke u 7,00 sati, u Karmelu u 7,30 a večernja misa u 18,00 sati.

U 11,00 sati su svete mise u Sobočanima i D.Obreškoj.

 

Ovaj tjedan nastavljamo pohoditi bolesne i starije osobe.

Utorak: Križci i Vinarska ulica

Srijeda: Derežani, Graberje, Sobočani i Lipovec

Petak:   Bešlinec Caginec i Prkos

 

SLJEDEĆA – 3. NEDJELJA DOŠAŠĆANEDJELJA CARITASA –

Pozvani smo svojim darovima pokazati djelotvornu ljubav prema najpotrebnijima u našoj župi, osobito siromašnim obiteljima s više djece.

Slijedeće nedjelje prikuplja se i hrana za Caritas sv.Antuna u Kninu, koji nas mole za pomoć u hrani za 735 siromašnih obitelji….

Slijedeće nedjelje u 18,00 sati misu predvodi naš biskup mons.Vlado Košić, a nakon mise biti će predstavljanje monografije: 25 Godina Caritasa sv. Franje u Kloštru”

 

Kalendare za iduću godinu možete nabavitI u Župnom uredu!

Mise se primaju u uredovno vrijeme za prvih šest mjeseci!

 

Danas nakon mise u 11,00 i 18,00: volonteri Caritasa dijele mandarine onima kojima je potrebno. Javite se nakon mise kod naše garaže.

 

 

 

Tisak: G.Koncila, MAK za djecu,  Listić KLOŠTAR i ostali vjerski tisak … 

 

Raspored Misa

TJEDNI RASPORED SVETIH MISA: 4.12. do 11.12.2016.

 

DRUGA

NEDJELJA DOŠAŠĆA,  

4.12.

 

  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
  8,30: Župa + Marija Mamutović i Vjekoslava Brkanić  
  9,30: Caginec + Josip Mališ  
10,00: St.Marča + Anđa Šimunović  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa + Ivan Markuš  
Ponedjeljak, 5.12.   6,00: Župa + Ruža i Ante Kirinčić  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Nikola, Stjepan i Marija Gorić, Josip Šelak

i Branislava Dinčić

 
Utorak,     6.12.              6,00: Župa + Mijo i Marija Bradica  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa …  
Srijeda,     7.12.               6,00: Župa    Na čast MB za zdravlje  
  7,00: Franjevke    Na nakanu s.Ambrozije (F)  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Mato, Stipan i Anđa Crnoja  
Četvrtak,   8.12.

BEZGREŠNA

  6,00: Župa + Mara Rihter  
  7,00: Franjevke    Na nakanu s. Ljilje (F)  
  7,30: Karmel + Marija Knežević  
11,00: Sobočani + Marina Šafranko, Ana i Josip Perinić  
11,00: D.Obreška    …+ Marina Majdek  
18,00: Župa + Marija, Nikola Žižić, Dragica Cinzek –  Kl  
Petak,        9.12.   6,00: Župa + Niko i Milka Crnoja  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa…  
Subota,      10.12.    6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Katica Belina  
TREĆA NEDJELJA  

DOŠAŠĆA        

11.12.

CARITAS

  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    U zahvalu Bogu za primljene milosti (K)  
  8,30: Župa + Jasmina  Joč  
  9,30: Caginec + Marko Prskalo i Ob, Marko Marušić  
10,00: G.Obreška + Ob.Brkanić i Majdek  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa    Na čast sv. Anti  

 

Raspored Misa

 

TJEDNI RASPORED SVETIH MISA: 27.11. do 4.12.2016.

 

NEDJELJA DOŠAŠĆA,  

27.11.

 

  7,00: Franjevke   Na nakanu  
  7,30: Karmel   Na nakanu  
  8,30: Župa   Na nakanu  
  9,30: Caginec + iz Obitelji Andrije Jurić i Loljić  
10,00: G.Obreška + iz Obitelji Josipa Turina  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa + Nikola i Ivka Gavranović  
Ponedjeljak, 28.11.   6,00: Župa + Ivka, Anto i Ivo Kavedžija  
  7,00: Franjevke + iz Obitelji Leiner  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Tomo i Marija Maljur  
Utorak,     29.11.              6,00: Župa     Na nakanu  
  7,00: Franjevke + s. Ljubomira, Ilija, Stipe i Ante  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa …  
Srijeda,  

30.11.

KLEČANJE            

  6,00: Župa    Na nakanu – Klanjanje  
  7,00: Franjevke    Na nakanu postulantice Andreje  
  7,30: Karmel    Na nakanu
  8,30: Župa    Za duhovni rast Župe – Klanjanje
18,00: Župa    Na čast Muci Isusovoj  
Četvrtak,  

1.12.

 

  6,00: Župa + Stipo, Mara i Mato Pranjković  
  7,00: Franjevke + sestre franjevke  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Na nakanu – Klanjanje!  
Petak, 

2.12.

  6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa…  
Subota,  

3.12.

   6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Na nakanu  
DRUGA NEDJELJA   

DOŠAŠĆA        

4.12.

  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
  8,30: Župa + Marija Mamutović i Vjekoslava Brkanić  
  9,30: Caginec + Josip Mališ  
10,00: St.Marča     …  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa + Ivan Markuš  

RASPORED MISA

 

TJEDNI RASPORED SVETIH MISA:18.12. do 25.12.2016.

                                        

ČETVRTA

NEDJELJA DOŠAŠĆA,  

18.12.

 

  7,00: Franjevke    Na nakanu s.Antonije  
  7,30: Karmel    Za blagoslov u Obitelji  
  8,30: Župa + Stjepan Žunić  
  9,30: Caginec + Marko i Ob.Prskalo i Carić  
10,00: Bešlinec + Kata Kozina i Ob, Ob.Obadić,  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa + Nikola i Ivka Gavranović  
Ponedjeljak, 19.12.   6,00: Župa + Niko i Manda Deljak, Ilija Pavlović i

Mara Bešlo

 
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Ivka Mišić i Obitelj  
Utorak,     20.12.              6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa …  
Srijeda,     21.12.               6,00: Župa + Milan,Dragutin i Marija Gazec,Ob.Rotkvić  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Tomo Bardić  
Četvrtak,   22.12.

 

  6,00: Župa + Vinko i Obitelj  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa + Tomo i Ana Škrivanek –  Klanjanje  
Petak,        23.12.   6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Zajednička misa…  
Subota,

BADNJAK      24.12.

   6,00: Župa    Na nakanu  
  7,00: Franjevke    Na nakanu s.Eveline (F)  
  7,30: Karmel    Na nakanu  
18,00: Župa    Mala polonoćka + Obitelj Ćosić  
20,00: Caginec    Polnoćka + Ob.Zajec, Mališ i Hršak  
20,00: G.Obreška    Polnoćka – Na nakanu  
22,00: Karmel    Polnoćka – Na nakanu  
24,00: Župa    Polnoćka – Na nakanu  
Nedjelja,

BOŽIĆ      

25.12.

 

  7,00: Franjevke    Božićna misa – Za narod  
  7,30: Karmel    Božićna misa – Za narod  
  8,30: Župa    Božićna misa – Za narod  
  9,30: Caginec    Božićna misa – Za narod  
10,00: G.Obreška    Božićna misa – Za narod  
11,00: Župa    Ž U P N A   M I S A  
18,00: Župa    Božićna misa – Za narod  

OBAVIJESTI

  1. NEDJELJA KROZ GODINU  13. studeni 2016.

 

Sutra započinje trodnevnica u čast sv. Elizabete, zaštitnice OFS-a  čiji blagdan slavimo u četvrtak, 17. studenog uz večernju misu.

U 17,20 započinje zajednička molitva franjevačke krunice.

 

Članovi OFS-a i ove godine organiziraju karitativnu akciju „Kruh sv. Elizabete“. Dolaskom na trodnevnicu pozvani ste darovati barem jednu trajnu namirnicu po izboru u košaru (u predprostoru crkve) ili pak novčani prilog čime bi se kupile potrebne namirnice. Time pomažete najpotrebnijima u našoj župi i korisnicima župnog Caritasa.

 

Slijedeća nedjelja – NEDJELJA KRISTA KRALJA, kojom završava ova liturgijska godina.

Raspored misa: 7,00 – franjevke

7,30 – Karmel

10,00 – ŽUPNA MISA (ne u 11,00 sati)

koju će izravno prenositi HRT

18,00 – večernja misa

Važno!

Zato slijedeće nedjelje neće biti mise u Cagincu i Bešlincu te vas sve pozivamo na aktivno sudjelovanje na Župnoj misi u 10,00 sati!

 

 

ŽUPSKI VJERONAUČNI SUSRETI po redovitom rasporedu!

 

TJEDNI SUSRETI I POBOŽNOSTI :

    

  • Utorak u 18,00: Pobožnost sv.Antunu
  • Srijeda nakon večernje mise: Biblijsko-liturgijska zajednica

Pozivamo sve čitače-liturgičare da dođu na ovaj susret!

  • Četvrtak nakon večernje mise: Euharistijsko klanjanje
  • Pjevanje za Župski zbor je u utorak i petak( generalna proba) u 19,00 sati. Molimo sve pjevače da obavezno dođu na ove dvije probe!

 

 

Susreti subotom:

9,30:   Dječji zbor

10,00: Mali liturgičari

11,00: Ministranti

19,00: Frama

 

 

Tisak: G.Koncila, novi MAK za vjeroučenike, Radosna vijest …

 

  1. NEDJELJA KROZ GODINU

                                                                    25.rujna  2016.

 

Jučer je bio prvi susret roditelja i bjeroučenika 2.i 3. razreda koji se pripremaju za Prvu Pričest.

Danas nakon Obiteljske mise je susret roditelja i vjeroučenika 7. i 8. razreda koji započinju pripravu za Svetu Potvrdu.

Sastanak će biti ovdje u crkvi!

 

Slijedeće nedjelje uz Obiteljsku misu je SUSRET RODITELJA I VJEROUČENIKA 1. i 4. razreda (crkva i dvorana).

 

Subota, 01. listopada, u Karmelu slavimo blagdan sv. Terezije od Djeteta Isusa. Svečano misno slavlje u samostanskoj kapeli je u 11sati.

Po završetku misnog slavlja biti će i blagoslov ruža. Svi ste pozvani!

 

U subotu započinju listopadske pobožnosti u našoj crkvi i svetištu.

Pozvani smo na molitvu krunice za naše obitelji!

 

Caginec: Slijedeće nedjelje proslavit ćemo s. Mihaela arkanđela, šatitinika

 

ŽUPNI VJERONAUČNI SUSRETI:

  • PRVOPRIČESNICI: subotom – 1. grupa u 9,00 i Graberje

Pjevanje u 9,45 (Dječji zbor)

– 2. grupa u 10,00 sati

  • POTVRĐENICI: 8a: petak u 15,00 sati

8b: petak u 15,45 sati

8c: petak u 16,30 sati

Graberje svaki drugi četvrtak u 15,00 sati (blok sat).

  • Vjeroučenici 2. razreda: prva i treća subota u mjesecu u 11,00 sati

                                         Sljedeće subote je prvi susret!

Vjeroučenici 7. razreda: prvi i treći četvrtak u mjesecu u 16,00 sati

  • Srednjoškolci i studenti imaju prvi susret u petak navečer u 20 sati u našoj velikoj župnoj dvorani. Mladi, svi ste pozvani!!!
  • Mali zbor ima pjevanje subotom u 9,30 sati.
  • Župni zbor ima prvu probu u petak u 20,00 sati
  • Mali liturgičari imaju susret subotom u 10 sati.
  • Ministranti imaju susret subotom u 11,30 sati.
  • Frama – subotom u 20 sati